SIK SORULAN SORULAR

Tip Sheet

<< Hoş geldiniz sayfasına geri dönGenel sorular

Concur Expense neden güncelleniyor?
Deneyiminizi sürekli olarak iyileştirmeye yönelik çalışmalarımız sonucunda Concur Expense ile ilgili bazı önemli değişiklikler yaptık. Bu güncellemedeki amacımız kullanılabilirliği iyileştirmek, görevler içi harcanan süreyi azaltmak ve erişilebilirliği artırmaktır. Kullanılabilirliği iyileştirmek için deneyimi daha modern ve tutarlı bir hale getirdik. Böylece, bir gider raporunu tamamlamak çok daha basit ve sezgisel bir hal aldı. Görevler için harcanan süreyi azaltmak üzere sürecin tamamını mümkün olduğunca otomatik ve basit duruma getirdik. Son olarak, bu iyileştirmelerle Concur Expense, fiziksel veya bilişsel yetilere bakılmaksızın tüm kullanıcılar için erişilebilir hale geldi.

Bu değişiklikleri nerede göreceğim?
Concur Expense deneyiminin tamamında güncellemeler yapıldı. En önemli iyileştirmelerle, gider ayrıntılarını görüntülerken, bir giderin dökümünü alırken ve bir gidere katılımcılar eklerken karşılaşacaksınız.

Yeni Concur Expense deneyimi ile ilgili yardıma ihtiyaç duyarsam ne yapmalıyım?
Yeni deneyime geçişin, eğitim gerektirmeyecek kadar sorunsuz olmasını umuyoruz. Değişiklikler ve nedenleri hakkında daha fazla bilgi sağlaması için kullanıcılara yönelik olarak bu hoş geldiniz sayfasını oluşturduk.

Concur Expense giriş sayfası

Geçmiş gider raporlarımı nasıl görüntüleyebilirim?
Yeni Concur Expense'te varsayılan olarak etkin raporlar açılsa bile geçmiş raporlarınızı da kolayca görüntüleyebilirsiniz. Görünüm açılır listesindeki ön tanımlı seçeneklerden birini belirleyin veya özel bir tarih aralığı tanımlayın.

Gider kaynağı bilgilerini nerede bulabilirim?
Bir gider raporunu tamamlamak için gereken kaynak bilgilerini basitleştirdik. Artık, belge bilgilerine Belge sütunundan, kart bilgilerine ise Ödeme Türü sütunundan ulaşabilirsiniz. Böylece, hangi giderlerin daha fazla bilgi için beklediğini kolayca görebilirsiniz. Simgeler olarak görüntülenen diğer kaynak bilgilerine ise bir kalemi tıkladığınızda ulaşabilirsiniz.

Gider raporu

Bir rapor gönderdiğimde neden birden fazla rapor toplamı görüntüleniyor?
Giderlerin ödenebileceği veya geri ödenebileceği birçok yöntem vardır. Örneğin, şirketiniz size geri ödeme yapabilir, kurumsal kart faturalarınızı ödeyebilir veya geri ödenebilir olmayan giderler için sizden ödeme tahsil edebilir. Bir gider raporunu gönderdiğinizde Concur Expense, bu senaryoların tümünü kapsayan toplamları gösterir.

Gider ayrıntısı

Gider raporundan bir gideri nasıl silebilirim?
Artık bir gider raporundan giderleri tek tek silebileceğiniz gibi bir seferde birden fazla gideri de silebilirsiniz. Silindiğinde, Kullanılabilir Gider bölümünden gelen kaynaklar, ilkenizin izin vermesi durumunda silinebileceği yere geri gönderilir.

Münferit bir gidere nasıl birden fazla belge (veya münferit bir belgenin birden fazla resmini) ekleyebilirim?
Birinci resmi yükledikten sonra belge resmi alanının altındaki Ekle'yi tıklayın ve sonraki resmi ekleyin.

Dökümler

Bir giderin dökümünü almam gerektiğini nasıl bileceğim?
Bir gider kaydedildikten sonra gider görünümünde (veya gider raporu görünümünde), şirketinizin bu gider için döküm isteyip istemediğini bildiren bir uyarı göreceksiniz.

Döküm ekleyip eklemediğimi nasıl belirtebilirim?
Bir giderin dökümünün alınıp alınmadığını görmek için gideri açın ve Döküm sekmesini tıklayın.

Katılımcılar

Bir gidere nasıl katılımcı ekleyebilirim?
Katılımcı eklemek için gideri ve ardından Ayrıntılar altında sol üstteki Katılımcılar'ı tıklayın.

Bir gidere katılımcı eklemem gerektiğini nasıl bileceğim?
Bir gideri kaydettikten sonra gider görünümünde (veya gider raporu görünümünde), şirketinizin bu gider için katılımcı isteyip istemediğini bildiren bir uyarı göreceksiniz. Şirket ayarlarınız, yalnızca bir gider raporu gönderdikten sonra bu uyarıyı gösterecek şekilde konfigüre edilmiş olabilir.